Z pradem zawsze ostrożnie

dnia

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że z prądem nie ma żartów. Jest on nie zbędny do prawidłowego funkcjonowania świata w dzisiejszych czasach. Trzeba też pamiętać, że jest on śmiertelnie niebezpieczny.

Każdy kto miał jakikolwiek kontakt z prądem zapewne poznał jego siłę. Może nie w stopniu zagrażającemu życiu, ale lekko poparzył się na pewno. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych z elektryką czy z urządzeniami elektrycznymi warto zapoznać się z podstawowymi zasadami jakich trzeba się trzymać podczas obsługi.

Instalacje elektryczne

Każdy elektryk Płock powie, że głównym niebezpieczeństwem podczas prac z instalacją elektryczną jest stara instalacja. Stare instalacje przeważnie posiadają albo słabe zabezpieczenia, albo nie posiadają ich wcale. Nie musimy wcale pracować przy takiej instalacji żeby doszło do tragedii. Instalacje elektryczne bez zabezpieczeń potrafią samoistnie wywołać pożar np. w mieszkaniu lub całym bloku. Nowe instalacje elektryczne posiadają szereg dobrych zabezpieczeń. Zabezpieczenia te chronią przed pożarem, przepięciem oraz porażeniem. Nowe instalacje posiadają wyłączniki prądowe oraz różnico-prądowe, które w momencie awarii danej części sieci elektrycznej wyłączają ją. Wyłączniki różnicowo-prądowe są bardzo czułe i w momencie wykrycia nawet najmniejszych niezgodności w przepływie prądu odcinają jego dopływ.

Wyłączniki nadprądowe w nowych instalacjach służą do ochrony instalacji przed przeciążeniami i zwarciem. Przydają się one głównie w momencie kiedy w mieszkaniu włączymy dużą ilość urządzeń elektrycznych jednocześnie. Bez takiego zabezpieczenia bardzo szybko można doprowadzić do przegrzania albo w najgorszej sytuacji do spalenia przewodów instalacji elektrycznej. Co oczywiście przyniesie nam sporo kosztów, ponieważ będziemy musieli położyć nową instalację. Co wiąże się z kuciem ścian w mieszkaniu.

Zabawy z prądem lepiej jednak zostawić doświadczonym osobom, które zajmuja się tym na co dzień. Jeżeli kośby potrzebował Dobrego elektryka to może skorzystać z usług elektrycznych firmy MM3. Zapraszam również do odwiedzeniach ich strony internetowej pod adresem http://www.mm3.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s