Prąd na kartę pre-paid? cz2.

Wracamy do tematu poświęconego licznikom na kartę prepaid. Pierwszą cześć artykułu można przeczytać na blogu elektrycznewiesci. Zapraszam do lektury.

W pierwszej części omówiony został sposób działania liczników prepaid, kto może korzystać z takich liczników, jaka hurtownia elektryczna Płock oferuje sprzedaż itp. W tej części opiszę formalności związane z pozyskaniem takiego licznika, warunki dostawcy energii elektrycznej, czy liczniki prepaid się opłacają.

Firmy elektroenergetyczne mają w tym swój biznes.

 W momencie gdy dostawca odcina nam prąd za nieopłacanie rachunków za energię elektryczną, wychodzi do nas z propozycją założenia sobie właśnie licznika na kartę prepaid. Jest to sposób firmy na odzyskanie niezapłaconych pieniędzy przez dłużnika. Firma sama dostarcza i montuje nam taki licznik. Przed założeniem musimy jedynie podpisać aneks do istniejącej już umowy sprzedaży prądu. Jeżeli nie podpiszemy umowy tym samym szansa na liczniki przepadnie ponieważ musimy się zobowiązać do spłaty długu wobec dostawcy energii. Jeżeli mimo potwierdzenia dług nie będzie spłacany, to dłużnik zostanie odłączony od prądu. Pamiętajmy ze cały sprzęt, za który oczywiście zapłaciliśmy jest nadal własnością firmy i my go tylko dzierżawimy.

Licznik dla porządnych obywateli

Oczywiście z licznika nie muszą korzystać tylko i wyłącznie osoby zadłużone czy też nie płacące w ogóle za energię elektryczną. Jednak aby tai licznik zdobyć trzeba przebić się przez szereg różnych formalności, ponieważ w pierwszej ko. Liczniki przedpłatowe są udostępniane
w uzasadnionych przypadkach i przeważnie trzeba występować o nie ze specjalnym wnioskiem.
W związku z wolnym rynkiem – energetyka stara się oczywiście zaspokoić wszelkie lejności firmy oferują tradycyjny sposób rozliczania się za wykorzystaną energię elektryczną oczekiwania swoich klientów, ale może też odmówić montażu licznika na kartę pre-paid. Oczywiście licznik dzierżawimy od firmy elektroenergetycznej, tak więc nie musimy szukać go po różnych hurtowniach elektrycznych np. w Płocku.

Czy licznik prepiad jest opłacalny?

Według mnie tak, ponieważ mając licznik przedpłatowy możemy w łatwy sposób kontrolować zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie obniżyć rachunki za prąd. Licznik pre-paid powoduje, że użytkownik jest w strachu przed nagłą utratą źródła energii i zaczyna uważać na zbędnie podłączone lub włączone urządzenia elektryczne. Plusem jest również to, że po 2 czy 3 miesiącach lub innym terminie nie dostaniemy zawału na widok ogromnej sumy do zapłacenia za zużytą energię elektryczną. Mając licznik przedpłatowy cały czas wiemy ile zapłacimy za prąd. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że docelowo liczniki pre-paid przeznaczone są dla osób z trudną sytuacją materialną. Dlatego też osoby nie mające tego problemu muszą się trochę napocić zanim uda im się otrzymać taki licznik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s