Czy zmieniać dostawcę prądu?

Na rynku jest bardzo wiele firm oferujących dostawę prądu elektrycznego. Każda z nich zachęca nas do zrezygnowania z usług dotychczasowej firmy i przejścia do ich firmy. Każda firma oczywiście gwarantuje mniejsze opłaty za prąd? Czy jednak tak jest naprawdę?

Chcąc zmienić dostawcę energii warto najpierw dokładnie zbadać rynek. Posprawdzać oferty innych firm, zrobić porównanie. Sprawdzić co dane firmy oferują i na jakich warunkach. Podejmując zbyt pochopnie decyzję może się okazać, że nie zaoszczędzimy a jeszcze więcej wydamy na prąd bo np. nie doczytaliśmy jakiś bardzo istotnych informacji, które były napisane np. bardzo małym drukiem. Co jest znaną praktyką w Polsce J

Uwaga na oszustów!

power

Bardzo często można się natknąć na firmy, które chodzą po domach i oferują swoje usługi. Najczęściej jednak firmy te wybierają osoby starsze, które niestety bardzo łatwo dają się nabrać na bajki opowiadane przez przedstawiciela danej firmy oferującej usługi elektryczne. Sprawa jest już coraz bardziej nagłaśniana w mediach, więc jest nadzieja, że uda się ostrzec jak najwięcej ludzi. Nie tylko możemy spodziewać się osobistej wizyty przedstawicieli. Firmy stosują różne praktyki aby pozyskać klienta. Kolejnym  Z nich jest telefon. Przedstawiciel również wyszukuje w bazie osoby starsze i dzwoni oferując usługę tańszego prądu. Mało osób wie, że umowa zawarta telefonicznie również jest umową ważną. Rozmowa jest nagrywana i zgadzając się na ofertę przedstawiciela jednocześnie zawieramy umowę z daną firmą. Dlatego firmy te dzwonią głównie do osób starszych, ponieważ młodsze pokolenie przeważnie nie prowadzi zbyt długiej konwersacji ze sprzedawcami tylko szybko wciska czerwoną słuchawkę.

 Nie zawsze jest taniej

Przeważnie jest tak, że przed podpisaniem umowy firmy obiecują złote góry. Niższe rachunki, dużo lepsza oferta niż u konkurencji. Jednak po podpisaniu umowy czar pryska. Jeżeli podpiszemy np. umowę, w które wyraźnie jest ustalona cena za prąd przez czas, na korty została zawarta umowa. Czyli podpisujemy umowę na czas określony, ale z małym kruczkiem. Podpisanie takiej umowy często wiąże się z z tym, że minimalny okres umowy to 2 lata, ale przez te 2 lata nie można zmienić dostawcy energii na innego. Także w momencie pojawienia się korzystniejszej oferty nie możemy z niej skorzystać. Kolejną pułapką może okazać się fantastyczna oferta, ale tylko przez pierwsze parę miesięcy. Mija parę miesięcy i niestety stawki za energię idą diametralnie w górę i to już do końca trwania naszej umowy, której często minimalny okres wynosi aż 3 lata.

Firmy oferujące niższe ceny za energię nie wspominają jeszcze o jednej bardzo ważne kwestii. Zapłacisz za wykorzystaną energię mniej, ale nadrobisz to płacąc co miesiąc za opłatę handlową.

Pamiętajmy zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę promocyjną, warto najpierw na spokojnie ją całą przeczytać. Dokładnie całą umowę wraz z drobnym drukiem, gwiazdkami, myślnikami i innymi magicznymi znaczkami, które najczęściej informują o czymś bardzo istotnym. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości możemy skorzystać z pomocy jakiegoś elektryka. Elektryk Płock powinien orientować się co dzieje się na rynku w jego branży i odpowiednio nam doradzić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s