Działanie elektrycznego ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe, to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu naszego domu. Należy pamiętać jednak, że jest to dodatek do tradycyjnego systemu ogrzewania. Dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł, aby się dowiedzieć.

W momencie gdy na dworze, temperatura osiągnie od -14 do -20 ogrzewanie podłogowe może sobie nie poradzić i nie dogrzać odpowiednio pomieszczeń w naszym domu. Dlatego też ogrzewanie podłogowe jest dobrym dodatkiem do tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego. Ogrzewanie podłogowe na pewno idealnie sprawdzi się z takimi materiałami jak:

  • Gres
  • Terakota
  • Kamień

 Odpowiedni projekt – to klucz do sukcesu

Ogrzewanie podłogowe, aby spełniało swoją rolę musi najpierw zostać odpowiednio zaprojektowane. Elektryk Płock z odpowiednimi umiejętnościami na pewno pomoże nam przy projektowaniu takiego systemu ogrzewania. Dlatego warto poszukać firmy, która zajmie się naszym systemem ogrzewania podłogowego w domu. Temperatura podłogi w momencie ogrzewania nie powinna przekraczać 29 stopni Celsjusza. Jest to bardzo ważny aspekt ponieważ wyższe temperatury mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Mogą np. prowadzić do różnego rodzaju schorzeń oraz do opuchlizny nóg. Taka temperatura powinna być w większości pomieszczeniach w domu. Są jednak wyjątki. Wyższą temperaturę możemy ustawić np. w łazience lub przy oknach, gdzie pomieszczenie w tym miejscu szybko się wychładza, więc zastosowanie większej temperatury będzie idealnym rozwiązaniem. W łazience również możemy ustawić wyższą temperaturę ponieważ w większości czasu przebywamy tam na boso, ale krótko. Dlatego też zastosowanie wyższej temp. Nie wpłynie nie korzystnie na nasze zdrowie.

Jak funkcjonuje elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Thermo_2mm1

Ogrzewanie działa poprzez promieniowanie oraz konwekcję. Co to oznacza? Promieniowanie cieplne to inaczej energia promieniowania elektromagnetycznego, którego źródłem ciepła jest każde ciało, które ma temperaturę wyższą od zera bezwzględnego. Konwekcja natomiast, to unoszenie ciepła. Druty oporowe, które umieszcza się w podłodze oddają ciepło właśnie poprzez promieniowanie. Ma to bardzo pozytywny wpływ na odczuwane przez człowieka ciepło, który przebywa akurat w ogrzewanym pomieszczeniu.

Ogrzewanie idealne dla alergików!

Elektryk Płock podkreśla, że elektryczne ogrzewania podłogowe są bardzo przyjazne dla ludzi cierpiących na alergię na kurz. Wszystko dzięki braku cyrkulacji powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, dzięki temu kurz, który osadza się na podłodze nie unosi się do góry.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s