Jak oświetlić dom na zewnątrz?

dnia

Oświetlenie na zewnątrz pełni bardzo ważną rolę. Nie tylko ma funkcje dekoracyjne, ale również potrafi skutecznie odstraszyć złodziei. Może pomóc również w dotarciu karetce pogotowia do wskazanego celu.

Oświetlenie zewnętrze dodaje naszemu domu uroku. Odpowiednio zaprojektowane rozmieszczenie lamp i dobranie odpowiedniej tonacji światła mogą zdziałać wizualne cuda. Aktualnie produkowane oświetlenia zewnętrzne można dopasować praktycznie do każdego domu. Co ciekawe nowoczesne kształty prezentują się doskonale nie tylko w nocy, ale również w dzień. Na ścianach domu możemy montować różnego rodzaju plafoniery, natomiast na tarasie możemy zastosować zwisające oprawy świetlne zamocowane do sufitu oczywiście jeżeli posiadamy sufit na tarasie. Kolejnym ważnym elementem oświetleniowym jest ścieżka, prowadząca do domu od bramy wjazdowej czy furtki. Ważne aby klosze lamp były matowe, wtedy światło nie będzie mocno raziło po oczach. Pozwoli to uniknąć oślepiania sąsiadów, kierowców czy przechodniów.  Jeżeli posiadamy również ścieżki w ogrodzie, je również warto oświetlić delikatnym oświetleniem. Z pewnością nadadzą odpowiedniego klimatu.

noxlite-led-spot-haus

Jak sterować oświetleniem zewnętrznym?

Aby zaoszczędzić prąd, każde oświetlenie powinno mieć osobny włącznik. Dobrym rozwiązaniem lecz na razie bardzo drogim byłoby zastosowanie oświetlenia inteligentnego. Dzięki temu mogli byśmy stertować oświetleniem z poziomu tabletu lub swojego smartfona. Jednak jeżeli nie chcemy wydawać fortuny możemy zastosować tradycyjne włączniki z opisem, który włącznik włącza dane oświetlenie zewnętrzne. Jeżeli nie znamy się za bardzo na elektryce warto skorzystać z pomocy elektryka z Płocka. Każdy elektryk Płock z pewnością podejmie się zamontowania nam odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Istnieją jeszcze na szczęście włączniki zmierzchowe, które automatycznie załączają światło jeżeli tylko zapadnie zmrok. Natomiast gdy zrobi się jasno automatycznie światło się wyłączy. Jest to również wygodne i oszczędne rozwiązanie. Dobrze jest też zastosować czujniki ruchu, które w momencie wykrycia osoby włącza światło. Takie rozwiązanie idealnie nada się przy bramie wjazdowej oraz garażowej. Kiedy wjedziemy na posesję droga do garażu zostanie automatycznie oświetlona. Można również wyposażyć oświetlenie w systemy sterowania zegarowego. Czyli np. ustawiamy godziny od której do której ma być zapalone lub zgaszone światło. Jest to również świetne zabezpieczenie domu podczas naszej nieobecności. Załączone światło może symulować obecność kogoś w domu co powinno skutecznie odstraszyć intruzów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s