Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny

dnia

Nowoczesność coraz częściej zaczyna zaglądać do naszych mieszkań i domów. Nic właściwie dziwnego, dzisiejsza technologia daje nam mnóstwo możliwości. Unowocześniając nasze wnętrze należy pamiętać jak ważną role odgrywa osprzęt elektroinstalacyjny.

Przed przystąpieniem do zmian musimy dobrze zastanowić się i uwzględnić wszystkie szczegóły, które będą miały wpływ na wizerunek naszego domu. Nawet najmniejsze drobiazgi mają wpływa na całokształt. Włączniki, kontakty, to wszystko musimy wziąć pod wzgląd przy projektowaniu nowego wnętrza. Oprócz większej funkcjonalności osprzętu, zaoszczędzimy sporo czasu podczas montażu, ponieważ producenci nowoczesnych gniazdek i włączników znacząco usprawnili funkcjonalność.

Prosty montaż – oszczędność czasu

Według producentów nowoczesnego osprzętu elektroinstalacyjnego możemy zaoszczędzić nawet 70% czasu. Stała siła docisku ma sprawić, że urządzenia ta będą miały odporność na drgania. Co za tym idzie instalacja elektryczna będzie stabilna. Sposoby mocowania jakie zastosowano w nowych osprzętach to m.in.:

  • Kołki rozprężne
  • Łapki rozprężne
  • Wkręty

Rozrysowane plany z tyłu gniazdek czy włączników mocno zmniejszają ryzyko popełnienia błędu podczas montażu. Nowe zaciski sprawiają, że nie musimy już odkręcać i przykręcać śrubek aby zamontować przewody elektryczne. Wystarczy tylko w odpowiednie miejsca włożyć przewody i gotowe. Zaciski zaprojektowane są tak, aby zapobiegać zwarciom. Dodatkowym atutem jest rozmieszczenie w jednej linii zacisków, dzięki temu nie musimy już męczyć się z docinaniem przewodów elektrycznych, tylko od razu możemy przyciąć wszystkie przewody na odpowiednią długość. Samopowrotne pazurki pozwalają na sprawne zamontowanie gniazda czy włącznika w puszce. Pazurki zrobiono tak aby nie uszkodziły one izolacji okablowania. Producenci osprzętu elektroinstalacyjnego pomyśleli również o tych, którzy mają stare wyrobione puszki, które utrudniają montaż nowego osprzętu. Dzięki przedłużeniu łapek rozporowych zamontujemy osprzęt elektroinstalacyjny nawet w starych wyrobiony puszkach.

__b_Ofiblok-Line-wejscie

Modułowy system montażowy pozwala na zamontowanie całego osprzętu wewnątrz puszki i dopiero na samym końcu możemy dobrać odpowiedni wygląd oraz kolorystkę ramki i przycisków. Podświetlenie w niektórych modelach również jest możliwe do wymiany. Dzięki temu możemy dostosowywać za każdym razem włączniki do zmieniającego się wystroju wnętrza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s